Profile

Mari Azari

Contact Details

Bio

شهر زیبا و تاریخی وان در شرق کشور ترکیه واقع شده و با دارا بودن طبیعتی شگفت انگیز و امتیازاتی منحصر بفرد به یکی از قطب های گردشگری این کشور و مقصدی ایده آل برای گردشگران ایرانی تبدیل شده است .

تور وان با شهرهای شمال غربی ایران همسایه و هم مرز است و از این رو میتوان با هزینه های نسبت اندک به این شهر سفر نمود و تعطیلاتی کم هزینه اما بیادماندنی را رقم زد .  وان شهری تاریخی است و قدمتی هزاران سال دارد و بازدید از آثار تاریخی این شهر یکی از بخش های سفر شما خواهد بود . و در ادامه باید گفت وان طبیعتی زیبا و آب و هوایی بسیار لطیف دارد و دریاچه وان و جزیره آختامار از جمله پدیده های طبیعی است مه می باید در الویت برنامه های گشت و گذارتان قرار بگیرد .و در آخر به گربه‌ها چشم‌ کهربایی این شهر می پردازیم که در دنیا به شهرت رسیده اند و ارگانی در این شهر برای حمایت از آنان تشکیل شده است . این گربه ها را در همه جای شهر می بینید اما تعداد زیادی از آنها در اطراف دریاچه وان زندگی می کنند . باید افزود مردم کشور ترکیه برای حیوانات و به خصوص سگ ها و گربه ها احترام زیادی قائل اند بنابراین با آنها به خوبی رفتار کنید .

شهر جرموک

به توضیح سفر باتو ، جرموک یکی از زیباترین و خوش آب وهوا ترین شهر های کشور ارمنستان است که بوسطه وجود چشمه آب به شهرت رسیده و هر ساله به خصوص در فصل تابستان میزبان گردشگران فراوانی است . و آب گازی داری که از این منطقه صادر می شود به تمام کشورهای دنیا صادر می شود .

جرموک  در تور ارمنستان همچنین دارای طبیعتی شگفت انگیز و تماشایی است و دارای آب معدنی با خواص درمانی متعدد است که از قرون وسطی آب درمانی در این شهر بسیار طرفدار داشته است . دمای آب چشمه های این منطقه مابین سی الی هفتاد درجه متغیر است .