Profile

Ehsan Iman

Contact Details

Bio

میدان کناک، مسجد یالی و بازار کمرالتی

میدان کناک یکی از مشهورترین خیابان های این شهر در تور ترکیه است که اغلب شاه راهها و جاذبه های دیدنی شهر ازمیر در حوالی آن قرار دارد .  برج ساعت مشهور شهر ازمیر در همین میدان واقع شده که بیش از یک قرن قدمت دارد و در سال ۱۹۰۱ میلادی ساخته شد . علاوه بر این ، مسجد یالی و بازار کمرالتی نیز در حوالی همین میدان قرار دارند که هر کدام بسیار جذاب و تماشایی اند . میدان کناک ، میدان اصلی شهر ازمیر است و به نوعی نماد این شهر نیز محسوب می گردد . پیشنهاد می کنیم حین گشت و گذار در این منطقه گشتی هم در بازار کمرالتی بزنید و از انواع صنایع دستی موجود در آن دیدن کنید . به گزارش سفر باتو ، همین طور در این بازار انواع مواد غذایی ، شکلات و شیرینی های محلی و محصولات غذایی این کشور را می بینید که تنوع و کیفیت بالای آنها شما را وادار به خرید می کند . بازار کمرالتی ، همچنین مکان ایده آلی برای خرید لباس‌ های محلی و انواع پوشاک است .

معبد ویروپاکشا هند

به اعلام سفر باتو ، در کشور هند معابد بسیار زیادی وجود دارند که هر کدامشان در نوع خود زیبا و دیدنی هستند یکی از معابد معروف در کشور هند که در شهر هامپی قرار دارد معبد ویروپاکشا است که به شکل یک هرم بلند ساخته شده است و ارتفاع زیادی دارد. آنجا دارای تندیس‌های دیدنی بوده و برای مردم هند مکانی مقدس محسوب می‌شود. این بنا در قرن 7 پیش از میلاد مسیح ساخته شده است که آنجا را به یک بنای بسیار باشکوه تبدیل میکند که در دورانهای بسیار قدیم ساخته شده است.

جایسالمر هند

جایسالمر یکی شهر باستانی در تور لحظه آخری سفر باتو بوده که در میان مرز پاکستان و هند قرار دارد و در منطقه راجستان قرار گرفته است. آنجا منطقه ای صحرایی بوده که شهری تاریخی درون آن قرار دارد که بافتی قدیمی و جالب آن را در بر گرفته است. آنجا یک جاذبه‌ معروف بوده و علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ را جذب خود کرده است. بناهای بسیار زیبایی در آنجا قرار دارند که به شکل دیدنی از مسالح ساده ساخته شده اند.